Olejek magnezowy z roku na rok ma coraz większe znaczenie na rynku kosmetycznym. Produkt charakteryzuje się przede wszystkim właściwościami leczniczo-pielęgnacyjnymi. Warto mieć świadomość, że olejek magnezowy wbrew pozorom nie posiada nie tylko żadnego olejku, ale również tłuszczu. Produkt cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoje niezwykle szerokie zastosowanie w pielęgnacji, bardzo efektywnie walczy z różnymi niedoskonałościami na skórze. W jaki sposób można zrobić olejek magnezowy?

Należy mieć świadomość, że omawiany olejek magnezowy jest wodnym roztworem soli magnezu mającym stężenie 32%. W przypadku, gdy zostanie aplikowany na skórę może przyczynić się do uzupełnienia codziennego zapotrzebowania organizmu na magnez, który jak wiadomo zaliczany jest do najbardziej istotnych pierwiastków. Oddziałuj bowiem bezpośrednio na działanie mięśni oraz organów.

Jakie właściwości ma olejek magnezowy?

Do właściwości olejku magnezowego koniecznie trzeba zaliczyć antybakteryjne, przeciwgrzybicze i odkażające działanie. Produkt ponadto nie ma komedogennych właściwości, czyli nie zapycha pory skóry. Olejek wyróżnia się również na rynku odprężającym i relaksującym działaniem. Jest także wolny od toksycznych związków i wykazuje regenerujące, nawilżające i odżywcze działanie. Ponadto niweluje brzydki zapach, szybko się wchłania, a także jest bezbarwny.

Jakie zastosowanie ma olejek magnezowy?

Olejek magnezowy rekomendowany jest wszystkim osobom, które mają ogromny problem z dostarczaniem magnezu wraz z pokarmem, albo chcą  jeszcze dodatkowo wspomóc regeneracje swojego organizmu. Produkt zostanie także doceniony przez ludzi z problemami skórnymi, które koniecznie potrzebują odprężenia. Wmasowany olejek magnezowy będzie efektywnie walczył zarówno z nadmiernym łuszczeniem się, jak i swędzeniem. Z kolei antybakteryjne właścowości skutecznie będą niwelowały podrażnienia, które powstaną w wyniku stanów zapalnych skóry czy trądziku. W okresie wiosenno-jesiennym będzie niezwykle pomocny dla alergików, którzy walczą z objawami swędzenia skóry, a także pojawiającymi się na niej alergicznymi plamami.

Warto również wiedzieć, że produkt będzie przynosił ulgę nie tylko opuchniętym, ale również obolałym stopom. Ponadto odkaża je i zapobiega rozwojowi grzybicy. Produkt rekomendowany jest osobom, które zmagają się z nadmierną potliwością stóp czy wydzielaniem przykrego i nieprzyjemnego zapachu. Systematyczna aplikacja omawianego olejku magnezowego będzie w stanie zniwelować ten problem, a także uregulować właściwą pracę gruczołów potowych. Z kolei obolałym stopom pomogą także regularne kąpiele z dodatkiem produktu.